REFLEKSOLOGIA

Refleksologia

Choć niektórzy mogą być sceptycznie nastawieni do leczenia poprzez stymulację nerwową zakończeń stopy, to jednak jest ono skuteczne przy wielu schorzeniach. Refleksologia pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania naszych organów. Niektóre części ciała, na przykład narządy wewnętrzne, są reprezentowane przez zewnętrzne partie: w tym także stopy. Świadomy masaż i odpowiednie uciskanie punktów na stopie prowadzi do m.in. poprawy pracy narządów wewnętrznych.

Stopy: mapa ciała

W ludzkiej stopie znajduje się ponad 7 tysięcy zakończeń nerwowych, można więc powiedzieć, że stopy to mapa naszego ciała. Masaż stóp jest zalecany ze względu na inne liczne prozdrowotne właściwości:

  • pobudza krążenie krwi i limfy, czego następstwem jest usunięcie toksyn z organizmu,
  • równoważy i wycisza pracę układu nerwowego, przez co wpływa na kondycję całego organizmu,
  • niweluje napięcie, rozwiązując tym samym problemy z bezsennością,
  • likwiduje bóle głowy i migreny,
  • odblokowuje zatory w organizmie,
  • rozwiązuje niektóre problemy układu pokarmowego stymulując metabolizm.

Wrażliwe na ucisk miejsca odpowiadają poszczególnym problematycznym miejscom naszego ciała. Zabieg poprzedza krótki wywiad z pacjentem. Na jego podstawie fizjoterapeuta ocenia stan zdrowia i dopiera odpowiednią technikę masażu. Zapisz się na zabieg refleksologii już dziś, by przekonać się, jakie pozytywne następstwa przyniesie Twojemu organizmowi.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!