METODY TERAPII

FIZYKOTERAPIA 

Fizykoterapia – to jedna z metod fizjoterapii wykorzystująca do leczenia bodźce fizykalne zarówno naturalne jak i wytworzone sztucznie, dzięki którym w tkankach zostaje pobudzony proces biologiczny.

W swojej ofercie posiadamy:

FALA UDERZENIOWA

Fala uderzeniowa – jest nowoczesną, wysoce efektywną metodą leczenia.  Fale uderzeniowe przyspieszają proces zdrowienia poprzez stymulację metabolizmu i pobudzenie cyrkulacji krwi, rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu oraz zmniejszenie napięcia mięśni.  Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się i wspomaga proces leczenia w obszarze poddanym terapii.  Dzięki zabiegowi można niezwykle skutecznie leczyć patologiczne zmiany ścięgien, wiązadeł, torebek stawowych oraz mięśni i kości. Fala uderzeniowa przyspiesza procesy lecznicze poprzez stymulację ciała do samo uzdrowienia, poprawę metabolizmu i polepszenie krążenia krwi. Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się, aż w końcu zostaje wyleczona. Ta nowa metoda jest niezwykle skuteczna w terapii zmian pourazowych i zwyrodnieniowych, szczególnie przebiegających ze zwłóknieniem, bliznowaceniem i dużym odczynem zapalnym tkanek okołostawowych oraz towarzyszących im przewlekłym zespołom bólowym. Daje ona również doskonałe wyniki u sportowców i osób aktywnych fizycznie, pozwalając w dużo krótszym czasie odzyskać pełną sprawność ruchową.

LASER

Laser – Wykorzystując światło laserowe o niskim natężeniu do tzw. biostymulacji laserowej, możemy dostarczyć do tkanek i komórek dodatkową energię wspomagając naturalne procesy regeneracyjne organizmu i przyspieszając gojenie. Zabieg stosowany jest między innymi w leczeniu: zespołów bólowych kręgosłupa, chorobach zwyrodnieniowych stawów, zapaleniach przewlekłych nerwów, trudno gojących się ran, blizn pooperacyjnych, bólów korzeniowych i nerwobólów, przykurczów mięśni.

ULTRADŹWIĘKI

Ultradźwięki – Poprzez zwiększenie ukrwienia i działanie mechaniczne fali ultradźwiękowej (mikromasaż) obserwuje się korzystny efekt przy leczeniu wielu stanów chorobowych. Również bardzo ważną składową ich działania jest wpływ na biochemię tkanek, prowadzący do ich lepszego utleniania. Zabieg ten stosowany jest najczęściej w leczeniu: przewlekłej choroby reumatycznej stawów, artroz, zgrubień okostnej (ostroga piętowa, osteofity), przewlekłych stanów zapalnych mięśni, torebek stawowych, w zespołach bólowych kręgosłupa.

ELEKTROTERAPIA

Elektroterapia – to zabiegi wykorzystujące przepływ prądu, jako bodziec leczniczy. Celem elektroterapii jest poprawa ukrwienia, zmniejszenie napięcia mięśni, przyspieszenie wchłaniania obrzęków i wysięków śródstawowych, złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Leczenie objawów schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do zabiegów prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.

FONOFOREZA

Fonoforeza – Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu odpowiednich leków przez skórę za pomocą energii ultradźwięków. Leki stosuje się, jako środek sprzęgający. Zazwyczaj stosuje się leki w formie żelu lub kremu, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

PRESOTERAPIA/LIMFATRON

Presoterapia/Limfatron –   jest to zabieg, podczas , którego powietrze wywołuje nacisk na poszczególne części ciała przepychając krew i limfę do najbliższych węzłów chłonnych. Taki mechaniczny drenaż pozwala dokładnie oczyścić wszystkie tkanki z zalegających toksyn i usunąć nadmiar wody i rozbitą tkankę tłuszczową, a także inne szkodliwe produkty przemiany materii.  Presoterapia usprawnia krążenie krwi i limfy, wpływając na oczyszczenie i odżywienie całego organizmu. Jest to terapia, którą stosuje się w celu leczenia obrzęków kończyn, zaburzeń układu limfatycznego czy detoksykacji organizmu.  Zalecana jest także w redukcji cellulitu, ujędrnianiu skóry i odchudzaniu sylwetki. 

PARAFINOTERAPIA

Parafinoterapia – jest to leczenie przy pomocy parafiny. Charakterystyczną cechą parafiny jest duża pojemność cieplna i małe przewodnictwo, co pozwala na długie utrzymywanie wyższej temperatury.  Parafina ma konsystencję plastyczną i łatwo dopasowuje się do kształtów ciała.W miarę oddawania ciepła parafina zmniejsza swoją objętość, co w rezultacie daje efekt wywierania ucisku na rozgrzane tkanki. Parafinoterapia działa przeciwbólowo, zmniejsza napięcie mięśniowe oraz rozszerza naczynia krwionośne, co wpływa na usuwanie z tkanek toksycznych produktów procesu zapalnego.

BOROWINA

Borowina – to przede wszystkim ogromne bogactwo cennych substancji organicznych: kwasy humusowe oraz fulwonowe, węglowodany, garbniki, bituminy, białka, żywice, mikro- i makroelementy. Niezwykłym składnikiem są związki o działaniu estrogennym, oddziałujące na korę nadnerczy i stymulujące czynności jajników, co wykorzystuje się w leczeniu chorób kobiecych. Borowina zawiera również bardzo dużo substancji nieorganicznych, przede wszystkim rozmaite sole (żelazowe, wapienne, glinkowe) i krzemionkę. Kwasy organiczne i sole nadają jej właściwości ściągające, przeciwzapalne, bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Dlatego zabiegi z użyciem borowiny powodują regenerację naskórka i uszkodzonych tkanek, a także zwiększenie ukrwienia skóry.

LAMPA BIOPTRON

Lampa Bioptron – jest to urządzenie wykorzystywane w światłolecznictwie. Lampa ta emituje niekoherentne światło spolaryzowane liniowo. Zabiegi naświetlania lampą Bioptron można stosować w przypadkach, kiedy leczenie ciepłem jest niewskazane (np. lampą sollux). Taki rodzaj terapii jest bezpieczną formą leczenia i profilaktyki, która nie powoduje skutków ubocznych. Terapia lampą Bioptron działa biostymulacyjnie na organizm pacjenta, pobudza uszkodzone komórki i tkanki do szybszej regeneracji. Dzieje się tak poprzez biostymulacyjne oddziaływanie na procesy metaboliczne, zwiększenie działania enzymów i układu immunologicznego, co z kolei zwiększa zdolności obronne organizmu. Z tego powodu szerokie jest zastosowanie lampy Bioptron w rehabilitacji. Można ją wykorzystywać zarówno przy gojeniu się ran pooperacyjnych, oparzeniowych, atopowym zapaleniu skóry, owrzodzeniach, bólach kręgosłupa, jak i przy zapaleniu krtani i zatok.

KINEZYTERAPIA

Kinezyterapia – jest podstawą rehabilitacji medycznej i obejmuje całość zagadnień związanych z wykorzystaniem ruchu jako środka terapeutycznego, który działa na wszystkie narządy ludzkiego organizmu jako naturalny bodziec leczniczy.

Do zadań kinezyterapii należą:

1. Ocena stanu funkcjonalnego pacjenta (ustalenie rodzaju i stopnia dysfunkcji).

2. Dobór odpowiednich form, środków, metod i technik ćwiczeń w zależności od stanu funkcjonalnego pacjenta.

3. Opracowanie programu ćwiczeń miejscowych i ogólnych służących do realizacji bliższego i dalszego celu rehabilitacji.

4. Wprowadzenie obiektywnych metod kontroli stanu funkcjonalnego pacjenta.

5. Zapobieganie powikłaniom:

  • przykurczom – przez odpowiednio dobrane techniki bierne i czynne,
  •  odleżynom – przez częste zmiany ułożenia pacjenta,
  • powikłaniom płucnym – przez systematyczne ćwiczenia oddechowe, oklepywanie klatki piersiowej, zmiany pozycji w łóżku, wczesne uruchamianie.

Do celów kinezyterapii należą:

1. Przywrócenie choremu lub osobie niepełnosprawnej pełnej lub możliwie maksymalnej sprawności fizycznej i psychicznej.

2. Przywrócenie prawidłowej ruchomości w stawach oraz siły i wytrzymałości mięśni.

3. Pobudzenie i poprawa czynności ośrodkowego układu nerwowego, reedukacja nerwowo-mięśniowa.

4. Poprawa czynności układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.

5. Korygowanie wad postawy ciała i nieprawidłowych nawyków ruchowych.

6. Przystosowanie chorego do życia w przypadku trwałej niepełnosprawności.

Wpływ leczniczy kinezyterapii zależy od maksymalnego pobudzenia funkcji organizmu i aktywacji rezerw czynnościowych ustroju, za pośrednictwem odpowiednio dobranych form ruchu.

ĆWICZENIA BIERNE
ĆWICZENIA CZYNNO - BIERNE
ĆWICZENIA SAMOWSPOMAGANE
ĆWICZENIA REDRESYJNE
ĆWICZENIA OGÓLNO USPRAWNIAJĄCE
ĆWICZENIA CZYNNE W ODCIĄŻENIU
ĆWICZENIA CZYNNE WOLNE
ĆWICZENIA CZYNNE Z OPOREM
ĆWICZENIA PROWADZONE
ĆWICZENIA ODDECHOWE
ĆWICZENIA RELAKSACYJNE
ĆWICZENIA W ODCIĄŻENIU
ĆWICZENIA W ODCIĄŻENIU Z OPOREM
ĆWICZENIA SYNERGISTYCZNE
ĆWICZENIA REDRESYJNE
ĆWICZENIA MANUALNE
PIONIZACJA I NAUKA CHODU

MASAŻ

Masaż – jest to bezpośrednie działanie na ciało za pomocą specjalnych urządzeń lub dłoni. Wyróżniamy wiele technik i rodzaji masażu, każdy z nich niesie za sobą odmienne właściwości.  Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowywać mięśnie do wysiłku. Dana metoda jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb naszych Pacjentów.
Masaż leczniczy jest masażem łączącym techniki masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich, masażu funkcyjnego i poprzecznego, które są dobierane indywidualnie w zależności od problemu pacjenta. Masaż ten oddziałuje na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, stawy i więzadła, wpływa także na układ krążenia, układ nerwowy, układ hormonalny oraz pośrednio na pracę narządów wewnętrznych.  Łagodzi napięcia i bóle mięśniowe, odżywia skórę, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni. Masaż ten leczy i zapobiega wielu chorobom.  Masaż relaksacyjny jest to rodzaj zabiegu zmniejszający napięcie zarówno mięśniowe jak i psychiczne.  Celem tego zabiegu jest regeneracja fizyczna oraz psychiczna naszych Pacjentów.

W swojej ofercie posiadamy:

MASAŻ RELAKSACYJNY
MASAŻ LECZNICZY (W WYBRANYCH JEDNOSTKACH CHOROBOWYCH)
MASAŻ SEGMENTARNY
MASAŻ TENSEGRACYJNY
MASAŻ LIMFATYCZNY
MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH
MASAŻ PO ZABIEGACH OPERACYJNYCH
MASAŻ SPORTOWY
MASAŻ SHANTALA
MASAŻ WYSZCZUPLAJĄCO - MODELUJĄCY

REFLEKSOLOGIA

Refleksologia – jest to stymulacja zakończeń nerwowych na stopach pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu naszych organów. Różne części naszych stóp reprezentują inną część ciała, można powiedzieć że stopy to mapy naszego ciała. Masaż stóp jest bardzo korzystny dla zdrowia. Pobudza krążenie krwi i limfy co powoduje usunięcie toksyn i poprawę pracy naszych narządów wewnętrznych. Równoważy pracę układu nerwowego, przez co wpływa na kondycję całego organizmu.

TAPING

Taping – to dynamicznie rozwijającą się odmiana terapii z użyciem plastra bazująca na ostatnich osiągnięciach wiedzy medycznej z obszaru terapii mięśniowo-powięziowej. Pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych. Każda aplikacja plastra jest poprzedzona badaniem i oceną układu ruchu.  Kinesiology taping jest skuteczny w terapii problemów stawowych i mięśniowych. Oddziałuje na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy. Działanie kinesiology tapingu polega na zmniejszeniu bólu mięśni i stawów, usuwaniu obrzęków limfatycznych, wspomaganiu pracy mięśni oraz korygowaniu niewłaściwej pozycji stawu.

W swojej ofercie posiadamy:

KINESILOGY TAPING
KINESILOGY TAPING U SPORTOWCÓW
TAPING SZTYWNY

ZABIEGI PIELĘGNACYJNE 

W swojej ofercie posiadamy:

BODY SHAPING

Body shaping – to jedno z najbardziej efektywnych urządzeń modelujących sylwetkę, redukujących cellulit oraz poprawiających budowę i kształt piersi i pośladków. Zastosowane metody zabiegowe są skuteczne, a jednocześnie przyjemne i relaksujące. Oddziałują one na tkanki powierzchniowe jak i na układ limfatyczny.  Zabiegi na Body Shaping: przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, ujędrniają oraz modelują biust i pośladki, redukują cellulit, modelują sylwetkę, przyspieszają proces przemiany materii, stymulują układ limfatyczny i żylny, wzmacniają mięśnie, polepszają odżywienie tkanek.

PEELING CIAŁA

Peeling ciała – to delikatne, mechaniczne usunięcie obumarłych komórek i zanieczyszczeń z powierzchni skóry aby przyspieszyć proces odnowy i regeneracji naskórka. Peeling polega na dokładnym wymasowaniu ciała specjalnymi preperatami złuszczjącymi zawierającymi drobinki ścierajace. W zależności od potrzeb i kondycji skóry stosujemy peelingi solne, kremowe, algowe, cukrowe, aromaterapetyczne i inne.

MASKI NA CIAŁO

Maski na ciało – Zabiegi na ciało z wykorzystaniem najnowszej generacji masek, alg, glinek mineralnych i błota, bogatych w składniki bioaktywne. Mają działanie silnie regenerujące i detoksykujące, kondycjonują skórę i ochraniają ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Pomagają pozbyć się wszelkich mankamentów urody i porawiają samopoczucie. Maski na ciało przeznaczone są dla osób w każdym wieku: zestresowanych i zmęczonych, odchudzających się i walczących z cellulitem. Możemy je stosować od czasu do czasu, by szybko poprawić wygląd skóry lub regularnie w celu spowolnienia procesu jej starzenia. Po zabiegu ciało jest dealnie jędrne i zmysłowo gładkie.

ZABIEGI NA DŁONIE I STOPY

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!